C# Dersleri | Web Matrix Nedir ?

Rate this post

C# Dersleri | Web Matrix Nedir ?

webmatrix-dersleri

webmatrix-dersleri

Merhaba Arkadaşlar Bugün Yeni Bir Konuya Giriş Yapıyoruz;

 

Bu Bölümümüzde Microsoft’un geliştirdiği WebMatrix’i inceleyecez Kolay arayüzü Kolay Kullanımı Açık Kod Kaynaklıdır. Özellikle  Kendi Kişisel Sitesini yapmak isteyenler için çıkardığı bir programdır.

 

Hiç Bilmeyen birisi bile kendi projesini yayınlamak isteyen herkes için kullanışlı bir programdır. Kendinize Uygun bir temaplate Şablon seçerek  ve düzenleyerek sitenizi rahatlıkla yayınlayabilirsiniz.

Tabiki hiç bilmeyenlerin dışında normal de Web sitesiyle uğraşanlar Asp.Net ile yazanlarda WebMatrix’i tercih edebilirler. Tercih Sebeplerini sıralayacak olursak;  Yukarıda da söylediğimiz gibi Açık Kod Kaynaklı Olması Kod yazımı daha kolay kendine özgün metodları bölümleri mevcut Arayüzümüz çok basit Ve şimdiye kadar Visual Studio kullananlar bilirler ona rağmen çok daha performanslı çalışır.

Veritabanına deyinecek olursak Ufak çaplı siteler için kendi veritabanını kullanabiliriz. Veritabanı çok basitleştirilmiştir. Bu gibi sebeplerden dolayı WebMatrix seçebilirsiniz.

WebMatrix’i indirmek için http://www.microsoft.com/web/webmatrix/ adresinden ulaşabilir yeşil butondan kolayca yükleyebilirsiniz.

Webmatrix Microsoft tarafından sürekli geliştirilerek Microsoft ürünlerinin kullanan kişlere daha esnek bir halde daha kolay yapılar çıkarmalarını sağlamaktadır. WebMatrix Kullanan her kullanıcının rahat Siteler yapabilmesi için sizlere her zaman güncellemenizi önermektedir.

Rate this post

2 yorum

  1. bununda derslerini çıkarsanız çok iyi olur ya 😀

  2. Evet Web Matrix Dersleri Olarak Biraz Arşiv Yaptım Kendime Bunlarıda Sizinle Paylaşacağız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*