.Net Platformu

Rate this post

.Net Platformu Nedir ?

.Net platformu birleştirilmiş ve kişileştirilmiş çok fazla yolda farklı sistemlere bağlanma bilgi ve aygıtların yazılımlarının sonraki nesilleri için alt yapı sağlar. Birlikte çalışmak için farklı teknolojilere imkan sağlama anlamında XML web servislerinde geliştirilir. Yazılım geliştiricilerine müşteriye daha hızlı ve verimli çözüm sunmak için teknoloji ve bir çok araçlar sağlar. Bilginin teslim edilirken nasıl, ne zaman ve ne şekilde olacağını kontrol etmek için kullanıcıya imkan tanır.

Gelelim Şimdideki teknolojinin kullanım amacına Visual Studio .Net’e dışarıdan baktığınız da yazılımların teknolojilerin nasıl geliştiğini ve o geliştirilen yazılımların .Net teknolojisi ile bir çok yıldızın parladığını ve bazı Asp(Active Server Page) sayfalarını yazan yazılımların da yıldızının kaydığını 2003 .Net teknolojileri piyasaya sürülmesi ile birlikte yıldızlarının kaydığını gördük.

Aşağıda grafikteki konular hakkında bilgiler makalemizin ilerleyen zamanlarında başlık altında vereceğiz.

C Dersleri

.Net Teknolojimiz ile çalışırken farkına varmanız gerekn ilk hedef web sitelerinin artık birbirleriyle komşu olduklarını görmeniz. Geliştirilen teknolojilerle artık her web sitesi haberleşme alanında üst düzeydedir.

Bu Şekli incelediğimizde site yapımızın ne kadar karışık olduğunu arkaplanda ne akdar ortalığın karışıtığını göreceğiz.

Visual Studio .Net Nedir ?

Visual Studio .Net bizlere çok büyük imkanlar sağlamaktadır. Hızlı Tasarım, Geliştirme, Hata Ayıklama ve yerleştirme için yardımcı olan geliştirici ortamı verir. Her bir Visual Studio .Net programlama dilinden; Editörlere, tasarımlara, ve araçlarına erişebilirsiniz. Windows Forms ve verilerine birleştiren Web Forms yaratabilirsiniz.

.Net Çatısı Nasıl Çalışır ?

.Net çatısı İnternet’in yüksek dağıtılmış ortamında basitleştirilmiş uygulama geliştirmek için programlama servis tasarımının bir ayarıdır. .Net çatısı iki ana bileşene sahiptir. Yaygın dil çalışma zamanı ve class kütüphaneleri.

.Net Çatısı İle Uygulamalar Nasıl Çalışır

Visual Studio .Net’de yeni bir Windows tabanlı uygulamam yaratırken System.Windows.Forms namespace ve form Class kapsayan başlanıgıç kodlarımızla sağlayabiliriz.

Bu class ımızı eklediğimiz takdir de kolayca pencere, düğme,menü, araç çubuğu ve diğer ekran elemanları oluşturabilirsiniz.

Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*