Kısayolar

Ctrl+N : “Yeni” pencere açar.

Ctrl+S: O an bulunulan sayfayı kaydeder.

F11: Uygulamayı “Debug” yapmaya yarar.

Ctrl+Fl 1 : Uygulamayı derler ve çalıştırır.

Ctrl+Shift+O : Uygulamanızdaki import edilmemiş sınıfları otomatik olarak import eder, örneğin; matematik sınıfını kullanarak bir kod yazdık. Fakat Math sınıfını uygulamamıza import etmemiz gerekiyor. Bu kısayol, bu işlem otomatik olarak yapar.

Alt+Up / Alt+Down : 0 anda bulunulan satırdaki kodları, aşağı ve yukan taşımaya yarar. Kes-yapıştır işleminden bizi kurtarır.

Ctrl+L: Verilen satır sayısına dallanmaya yarar.

Ctrl+D. O an bulunulan satırı siler.

Ctrl+/: O an bulunulan satırı açıklama satırına çevirir.

Ctrl+\: O an bulunulan açıklama satırını kod satırına çevirir.

F4. Projemizin hiyerarşisini gösterir.

Shift+Alt+R : imlecin üzerinde bulunduğu bir değişken, metod ve sınıf ismini projenin tamamında aynı anda değiştirmeye yarar.

Ctrl+Space : Kodları otomatik olarak tamamlamaya yarar.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function kk_star_ratings() in /var/www/vhosts/kursistem.com/cdersleri.kursistem.com/wp-content/themes/jarida/single.php:78 Stack trace: #0 /var/www/vhosts/kursistem.com/cdersleri.kursistem.com/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /var/www/vhosts/kursistem.com/cdersleri.kursistem.com/wp-blog-header.php(19): require_once('/var/www/vhosts...') #2 /var/www/vhosts/kursistem.com/cdersleri.kursistem.com/index.php(17): require('/var/www/vhosts...') #3 {main} thrown in /var/www/vhosts/kursistem.com/cdersleri.kursistem.com/wp-content/themes/jarida/single.php on line 78