ilk php

Rate this post
Content goes here
web sitesinde ilk php sayfanızı oluşturmakla alakalı php ye ilk adım adma ile alakalıda denilebilir faydalı bir yazı umarım fsizde faydalanırsınız .

ilk php

ilk php

Isimli bir dosya oluşturun hello.php ve web sunucunun kök dizini (koyun DOCUMENT_ROOTaşağıdaki içeriği):

 

Örnek 1 İlk PHP komut: merhaba.php

<html> 
 <head> 
  <title> PHP Test </ title> 
 </ head> 
 <body> <php?  echo  '<p> Merhaba Dünya </ p>' ;  ?>  </ body> </ html>

Ile biten, web sunucusunun URL ile dosyaya erişmek için tarayıcınızı kullanın / merhaba.php dosya başvurusu. Yerel olarak geliştirme yaparken bu URL gibi bir şey olacaktır http://localhost/merhaba.php veya http://127.0.0.1/hello.php ancak bu web sunucusunun yapılandırmasına bağlıdır. Her şey doğru yapılandırılmış ise, bu dosya PHP tarafından işlenecek ve aşağıdaki çıktı tarayıcınıza gönderilecektir:

<html>
 <head>
  <title> PHP Test </ title>
 </ Head>
 <body>
 <p> Merhaba Dünya </ p>
 </ Body>
</ Html>

Bu program son derece basit ve gerçekten böyle bir sayfa oluşturmak için PHP kullanmak gerek yoktu. Bütün yaptığı ekran: Merhaba Dünya PHP kullanarak yankı deyimi. Dosya dikkat çalıştırılabilir olması gerekmez herhangi bir şekilde veya özel. Sunucu bu dosya sunucu PHP geçmek için yapılandırıldı. “Php” uzantısı, kullanılan çünkü PHP tarafından yorumlanır gerektiğini öğrenir. Ilginç bir çok şey yapmak sizin için özel etiketlerle bir dizi var olur normal bir HTML dosyası olarak düşünün.

Bu örneği denedim ve hiçbir çıktı değil mi, bu indirmek için istenir, ya da şansını üzerinde sunucu PHP etkin yok olduğu, metin olarak bütün dosyayı görmek, veya düzgün yapılandırılmamış. Kullanarak sizin için etkinleştirmek için yöneticinize sorun KurulumKılavuzun bölüm. Yerel olarak geliştirme yapıyorsanız, her şeyin düzgün yapılandırılmış yapmak için kurulum bölümünü okuyun. Eğer sunucu size çıkışını sağlayan http üzerinden dosya erişim emin olun. Eğer sadece dosya sisteminden dosya çağırmak, o PHP tarafından olmayacaktır. Sorunlar yine devam ederse, birçok birini kullanmak için tereddüt etmeyin »PHP desteği seçenekleri.

Örneğin nokta özel PHP etiketi biçemini göstermektir. Bu örnekte kullanılan <? php PHP etiketinin başlangıcını gösterir. Sonra PHP deyimi koymak ve kapanış etiketi ekleyerek PHP modu bıraktı ?> . İstediğiniz bu her yerde böyle bir HTML dosyası ve PHP kipine olabilir. Daha fazla ayrıntı için, üzerinde bölümünü okuyabilirsiniz temel PHP sözdizimi .

Not : Çizgi Akışlarındaki Bir ​​Not

Hat ancak HTML kapanmasından sonra hemen aşağıda bir satır besleme içeri beslenir çizgi koyarak güzel ve temiz görünmesi için hala iyi bir fikir olduğunu, HTML içinde bir anlamı var beslemeleri ?> PHP tarafından silinecektir. Eğer PHP birçok bloklar koyarak veya çıkış şey gerekiyordu değil PHP içeren dosyaları içerir Bu son derece yararlı olabilir. Aynı zamanda bu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Sen kapanış sonra bir boşluk koyabilirsiniz >? çıkış olması için bir boşluk ve satır besleme zorlamak için, ya da PHP bloğunun son echo / print açık bir satır besleme koyabilirsiniz.

Not : Metin Editörler A Not

PHP dosyalarını oluşturmak, düzenlemek ve yönetmek için kullanabileceğiniz birçok metin düzenleyici ve Bütünleşik Geliştirme Ortamı (IDE) bulunmaktadır. Bu araçların kısmi bir listesi tutulur »PHP Düzenleyicileri Listesi . Eğer bir editör tavsiye isterseniz, yukarıdaki sayfayı ziyaret edin ve listeye editörü eklemek için sayfa rica edin. Dizim olan bir düzenleyici yararlı olabilir.

Not : Kelime İşlemciler A Not

StarOffice Writer, Microsoft Word ve Abiword’un gibi kelime işlemciler PHP dosyalarını düzenlemek için uygun değillerdir. Eğer bu test komut dosyası için birini kullanmak isterseniz, siz dosyayı emin olmalıdır düz metin veya PHP Senaryoyu okuduğumda ve yürütmek mümkün olmayacaktır.

Not : Windows Not Defteri A Not

Windows Not Defteri’ni kullanarak PHP betikleri yazıyorsanız, dosyalarınızın ile kaydedildiğinden emin olmak gerekir . php uzantısı. (Not Defteri ekler . txt bunu önlemek için aşağıdaki adımlardan birini almak sürece otomatik olarak dosyaların uzantısı.) dosyayı kaydetmek ve tırnak dosya yerleştirmek (yani “, dosya için bir ad sağlamak istendiğinde merhaba.php “). Alternatif olarak, ‘Kaydet’ iletişim kutusunda ‘Metin Belgeleri’ açılır menüsünü tıklayın ve “All Files” ayarı değiştirebilirsiniz. Daha sonra tırnak olmadan dosya girebilirsiniz.

Şimdi başarılı bir çalışma PHP komut dosyası oluşturduk ki, bu en ünlü PHP komut dosyası oluşturmak için zamanı! Için bir çağrı yapmak phpinfo () fonksiyonu ve size sistem ve bu tür hazır olarak kurulumu hakkında yararlı bilgiler bir sürü göreceksiniz öntanımlı değişkenler , yüklü PHP modülleri ve yapılandırma ayarları. Biraz zaman ayırın ve bu önemli bilgileri gözden geçirin.

 

PHP Örnek 2 sistem bilgisi

<? Php phpinfo ();  ?>
Bir not eklemek Bir not eklemek

Kullanıcı Katkıda Notları 4 notlar

yukarı
aşağı
0

dünyalı nokta net at ryan420 ¶

11 yıl önce
Php dosyaların izinleri Not: UNIX veya Linux altında 'chmod 0755' kullanmak zorunda değilsiniz, izinleri çalıştırılabilir olarak ayarlanmış olması gerekmez. Yine, bu daha bir cgi komut daha bir html dosyası gibi. Sadece zorunlu bir gerekliliktir web sunucu işlemi php dosya (lar) okuma erişimi olmasıdır. Apache 'apache' hesabı altında çalıştırmak için birçok Linux sistemleri ile, popüler. HTML ve diğer web dosyaları, php gibi, genellikle bir kullanıcı tarafından 'kök' ve grubu 'web' (ya da benzer başka bir grup adı) sahip olduğu göz önüne alındığında, kabul edilebilir izinler '664 chmod' veya '644 chmod' ile elde edilen olabilir. Web sunucusu süreç, 'apache' hesabı altında çalışan, sadece okuma izni devralır. 'Apache' hesabı kök değildir ve 'web' grubunun bir üyesi değildir, bu nedenle izinlerin "diğer" bölümü (son "4") uygulanır.
yukarı
aşağı
-21

gmail miklcct dot com ¶

4 yıl önce
UTF-8 olarak kodu kaydetmek ise, PHP (herhangi bir çıkıştan önce çalıştırmak gerekir, aksi takdirde bu kod ile müdahale edebilir BOM (EF BB BF) dosyasının ilk 3 byte olarak mevcut değil emin olun, örneğin header ()).
yukarı
aşağı
-16

gmail naoehnadaserio dot com ¶

2 ay önce
Lütfen helloworld.php koymak klasör / var / www / Linux üzerinde
yukarı
aşağı
-41

onebadscrivener at gmail dot com ¶

9 yıl önce
TextEdit düzenlerken OS X kullanıcıları kendi TextEdit'i tercihleri ​​düz metin dosyaları izin verecek şekilde ayarlanmış olduğundan emin olmak gerekir. TextEdit'i pull-down menüsü altında, DÜZ METİN tıklayın YENİ BELGE açılan pencerede ÖZNİTELİKLERİNİ sonra altında PREFERENCES seçin.  Ardından, aynı pencerenin bölümünde düz metin "tasarruf" append "DESELECT. txt uzantılı olarak adlandırılan dosyaları. " Bu bir. Php uzantılı dosyaları kaydetmek için izin verecektir. Ardından TERCİHLER penceresini kapatın. Sen gitmek için iyi bir konum.
Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*