“Gövde” ve HTML

Rate this post

“Gövde” ve HTML

Bir HTML belgesinin gövdesi, bir Web tarayıcısı tarafından görüntülenecek içeriği içerir. Bu bölümün ilerleyen sayfalarında bir Web sayfası oluşturduğunuzda, tüm içerik orada bulunduğundan, zamanınızın çoğunu sayfanın gövdesi üzerinde harcayacaksınız. Şekil 1-2, bir HTML belgesinin; baş, gövde ve her birini tanımlayan etikederi içeren temel yapısının bir şemasını göstermektedir.

Not______________________________________________
Web sayfası ve HTML belgesi terimlerini birbirlerinin yerine kullandığımı fark etmişsinizdir. Bir Web sayfasını bir belge olarak düşünmeyebilirsiniz, ancak kesin konuşmak gerekirse, özgeçmişiniz olduğu gibi, olasılıkla bir Word belgesidir. Gerekli olduğunda sözcükleri birbirlerinin yerine kullanmak için çaba gösterdim ama, Web sayfası ve HTML belgesi aynı şey demektir. Birçok şekilde “HTML belgesi”, Web sayfası HTML dilinde yazılmış bir belge olduğundan, bir de Web sayfasının” daha resmi bir tanımlamasıdır.

Şekil 1-2.

Her Web sayfası; <html> etiketleri içine alman <head> ve <body> etiketleri ile tanımlanmış bir baş ve bir gövdeden oluşur.

Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*